Berlin’deki okullar bir kez daha Abitur sınavlarını kolaylaştırıyor

vıcık

New member
Ev
Haberler
Korona sonuçları: Berlin okulları yine Abitur sınavlarını kolaylaştırıyor

Pandemi nedeniyle derslerin iptal edilmesi nedeniyle okullara bu yıl son kez final sınavlarını kolaylaştırma izni verildi. Berlin de bunu kullanmak istiyor.

Bu yıl son kez Berlin’de okul çocukları için daha kolay sınav koşulları var.Sebastian Kahnert/dpa

Diğer 13 federal eyalete ek olarak, Berlin bir kez daha ortaokullar, ortaokullar, meslek okulları ve meslek okullarının yanı sıra dilbilgisi okullarında yaklaşan final sınavları için okul çocukları için sınav koşullarını kolaylaştırıyor. Bu, tüm kültür bakanlıkları ve eyalet hükümetleri arasında yapılan bir ankete atıfta bulunarak Cumartesi günü Almanya yazı işleri ağı (Haberler) tarafından bildirildi. Sadece Rheinland-Palatinate, korona salgını nedeniyle özel düzenlemelerin yenilenen kullanımından feragat eder. Hesse henüz karar vermedi.

Haberler’nin bildirdiğine göre Berlin, Brandenburg, Bremen, Saksonya-Anhalt, Mecklenburg-Batı Pomeranya ve Schleswig-Holstein yazılı sınavlar için 30 dakika daha süre vermeye karar verdiler. Önceki yıllarda olduğu gibi, Bavyera yazılı sınavların içeriğini kısıtlıyor, ancak herhangi bir ek süre vermiyor. Kuzey Ren-Vestfalya’da, yalnızca matematik sınavları, genişletilmiş bir görev seçimi ve 30 dakikalık ek bir süre ile ayarlanacaktır.

Corona rahatlaması: Konular önceden ve ek inceleme süresi

Aşağı Saksonya, Baden-Württemberg, Saksonya, Hamburg, Saarland ve Thüringen de talep üzerine Eğitim Bakanları Konferansı tarafından kararlaştırılan hareket alanını kullanmak istediklerini açıkladılar. Rheinland-Palatinate ise sınavların pandemi öncesindeki gibi yapılacağını şimdiden duyurdu: “Lise diploması için yeterlilik aşamasında bu yılki lise mezunları mümkün olduğunca yüz yüze eğitim alabildiler. . Bu sebeplerden dolayı Abitur sınavını bu öğretim yılında daha kolay hale getirmeme kararı aldık.”

Milli Eğitim Bakanları Konferansı’nın aldığı bir karara göre eyalet hükümetleri, korona salgını sırasında yaşanan ders kayıplarını telafi etmek için bu yıl son kez sınavların kapsamını ve süresini hafifletme fırsatına sahip oldu. Federal eyaletler, daha geniş bir sınav görevi yelpazesi sunma, sınav konularını önceden daraltma ve 30 dakikaya kadar ek sınav süresi verme seçeneğine sahipti. Seçeneklerden hangisinin kullanılacağına ve hangisinin kullanılacağına karar vermek federal eyaletlere kalmıştır.

Gevşetilmiş sınav gerekliliklerinin bir sonucu olarak, Abitur notları geçen yıl Almanya genelinde önemli ölçüde iyileşmişti. Bu aynı zamanda, derecelerin eğitim seviyesinin düşmesi nedeniyle kademeli olarak değer kaybettiği yönündeki eleştirilere de yol açtı. Berlin’de ortalama not bir önceki yıla göre yüzde 0,1 arttı. Mükemmel bir A seviyesine sahip sınava girenlerin sayısı, önceki yüzde 2.0 yerine iki katına çıkarak yüzde 4.2’ye çıktı.

bilgi kutusu resmi