Berlin’in FDP eyalet yardımcısı Sebastian Czaja, federal yönetim kuruluna aday olmak istiyor

vıcık

New member
Ev
Haberler
Berlin’in FDP eyalet yardımcısı Sebastian Czaja, federal yönetim kuruluna aday olmak istiyor

Sebastian Czaja, FDP federal yönetim kurulunda yer almak istiyor. Bu görevde ve aynı zamanda eyalet milletvekili olarak, Berlin’de yüksek, liberal bir ses olmaya devam etmek istediğini söylüyor.

Sebastian Czaja, FDP federal yönetim kuruluna adaylığını açıkladı.Monika Skolimowska/dpa

Berlin’in FDP eyalet başkan yardımcısı Sebastian Czaja, FDP federal yönetim kuruluna adaylığını açıkladı. Czaja Çarşamba günü Alman Basın Ajansına, hafta sonu yapılacak federal parti konferansında federal yönetim kurulu üyeliği için başvurmaya karar verdiğini söyledi. Bu görevde ve aynı zamanda eyalet milletvekili olarak, Berlin’de yüksek, liberal bir ses olmaya devam etmek istiyor. Czaja daha önce Berlin Temsilciler Meclisi’nde FDP parlamento grubunun başkanıydı ve FDP’nin Şubat ayında yapılan eyalet parlamentosu seçimlerinde en önemli adayıydı ve bu seçim yeniden girmeyi kıl payı kaçırdı.

“Daha fazla özgürlük, daha fazla ilerleme ve daha fazla refah için çalışmak her zaman düz bir çizgide ilerlemez. Gerilemeler, inişler ve çıkışlar var,” dedi Czaja. “Siyaseti hiçbir zaman sadece bir iş olarak görmedim ve kendi fikir ve inançlarınız için savaşmanın pek çok yolu var.” Berlin’de örgütlü liberalizm de eyalet parlamentosu dışında boş durmuyor. Kardeşi Mario’nun federal CDU Genel Sekreteri olan Czaja, “FDP federal hükümetin bir parçası ve biz Berlin’de şehrin bir parçası olmaya devam edeceğiz” dedi.

O zamana kadar üç muhalefet partisinden biri olan Berlin FDP, Temsilciler Meclisi seçimlerinde oyların yalnızca yüzde 4,6’sını almış ve bu nedenle yüzde 5 engelini aşamamıştır. Kısa bir süre sonra Sebastian Czaja, partisinin sonuçlarının tüm sorumluluğunu üstleneceğini açıkladı. Aynı zamanda Berlin siyasetinde aktif kalmak istediğini açıkladı.

bilgi kutusu resmi