Botanik Bölümü Nedir ?

Adile

Global Mod
Global Mod
Botanik BAlA14mA14 Nedir?

Botanik BAlA14mA14, bitkisel ve fungal ekolojinin, evriminin, biyokimyasAnAn ve bitki biyoteknolojisinin AAretildiAi, bitki bilimlerinin temelini oluAturan bir akademik bAlA14mdA14r. Botanik BAlA14mA14, bitkisel ve fungal ekolojinin, evriminin, biyokimyasAnAn ve bitki biyoteknolojisinin dersleri ile AArencilerin, bitki bilimlerinin temellerini AArenmelerine yardAmcA olmaktadAr. Botanik BAlA14mA14, AAretim A14yelerinin AArencilere derslerde ve proje AalAAmalarAnda destek saAlamasAnA da kapsamaktadAr.

Botanik BAlA14mA14nA14n AAretim Ayeleri

Botanik BAlA14mA14 AAretim A14yelerinin AoAu, bitki biyolojisi ve bitki biyokimyasA alanlarAnda uzmanlaAmAA bilim insanlarAdAr. Botanik BAlA14mA14 AAretim A14yeleri, bitki genetiAi, bitki fizyolojisi, bitki ekolojisi, bitki biyokimyasA, bitki biyoteknolojisi ve bitki biyoloji konularAnda dersler vermekte ve AArencilere proje AalAAmalarAnda yardAmcA olmaktadArlar.

Botanik BAlA14mA14nA14n Dersleri

Botanik BAlA14mA14 AArencilerine, bitki ekolojisi, bitki evrimi, bitki biyokimyasA, bitki biyoteknolojisi, bitki fizyolojisi, bitki genetiAi, bitki biyolojisi ve bitki anatomisi gibi konularAn derslerini sunmaktadAr. Botanik BAlA14mA14 AArencileri, bu dersleri alArken, bitki konularAnAn temellerini AArenecek ve uygulayacaklarA bilimsel yAntemleri AArenecekler.

Botanik BAlA14mA14nA14n Proje AalAAmalarA

Botanik BAlA14mA14, AArencilerinin bitki biyolojisi alanAnda deneysel araAtArma yapmasAnA saAlamak iAin, AArencilere proje AalAAmalarA ve araAtArma projeleri sunmaktadAr. AArenciler, proje AalAAmalarAnA tamamladAktan sonra, bitki biyolojisi alanAnda uzmanlaAacak ve bitki biyolojisi alanAnda deneysel araAtArma yapabilecek yeteneklere sahip olacaklardAr.

Botanik BAlA14mA14, bitki biyolojisi alanAnda AArencilere uzun vadeli baAarAlar saAlamak iAin geliAtirilmiA bir akademik programdAr.