Bunlar Hubert Aiwanger’a sorulan 25 soru ve cevapları

vıcık

New member
Bavyera eyalet hükümeti, Başbakan Yardımcısı Hubert Aiwanger’in soru kataloğunu yayınladı. Cevapları Söder’in düzenlediği basın toplantısının hemen ardından internette yayınlanan belgede de yer alıyor. Söder, Aiwanger’in yayınlamayı kabul ettiğini söyledi.

Hubert Aiwanger’a bu sorular soruldu

• 1. Broşürler neden okul çantanızdaydı? Bununla ne istediniz, neden broşürleri hemen yok etmediniz/atmadınız?
  • Cevap: Bu süreci detaylı olarak hatırlamıyorum. Kardeşimin söylediğine göre, broşürleri gerilimi azaltmak için topladığıma inanıyor.
  • 2. Broşürü dağıttınız mı?
  • Cevap: 1. sorunun cevabına bakınız.
  • 3. O zamanlar neden şüphelendiniz?
  • Cevap: Bundan haberim yok.
  • 4. Okul çantanız nasıl, neden ve kim tarafından arandı?
  • Cevap: Hatırladığım kadarıyla okul çantası sekreterlikte okul personelinin huzurunda açılmıştı. Broşür veya broşürler muhafaza edildi. 36 yıl sonra artık detayları hatırlayamıyorum.
  • 5. Okul çantanızda broşürün kaç kopyası bulundu?
  • Cevap: Bir veya birkaçı.
  • 6. Broşür hangi daktiloda yazılmıştı?
  • Cevap: Bunun farkında değilim. Muhtemelen evdeki daktiloda.
  • 7. Broşürü kim hazırladı? Nereye ve kime dağıtılmalı?
  • Cevap: Kendi ifadesine göre bu ilan kardeşim tarafından sorunlu okul durumu ve öğretmenlere olan kızgınlığı nedeniyle onları kışkırtmak amacıyla hazırlanmıştır. Nerede ve kime dağıtılacağını veya dağıtılacağını bilmiyorum.
  • 8. Broşürün kaç kopyası hazırlandı?
  • Cevap: Broşürler benim tarafımdan oluşturulmamıştır, kopya sayısını bilmiyorum.
  • 9. Kardeşinizin yazarlık iddiasından ne zaman ve nasıl haberdar oldunuz?
  • Cevap: Artık hatırlamıyorum.
  • 10. Broşürü ilk gördüğünüzde şaşırdınız mı? O zamanlar burayı nasıl değerlendiriyordunuz?
  • Cevap: Korktum.
  • 11. Broşürü kardeşinizle birlikte mi hazırladınız? Broşürün son cümlesi neden “Biz”in arkasında olan “Biz” (“Çok sayıda katılımcı olmasını umuyoruz”) ile başlıyor? Broşürün oluşturulmasında başka kişiler de yer aldı mı?
  • Cevap: Broşürün oluşturulmasında yer almadım. Diğer sorulara cevap veremiyorum.
  • 12. Kardeşinizin okul yönetimine, öğretmenlere ve bunu yapmamasına kızdığı söylenirken neden Auschwitz, Dachau vb. ile ilgili broşür var? “Halk haini” derken kim kastedildi?
  • Cevap: Broşürü ben oluşturmadım ve ona katkıda bulunmadım. Bu yüzden sorulara cevap veremiyorum.
  • 13. Direktör olarak atanan tek kişi siz miydiniz? Neden? Okul Disiplin Kurulu bu konuyla ilgilendi mi?
  • Cevap: Başkalarının direktör olarak atanıp atanmadığını hatırlamıyorum. Disiplin Kurulu’nun olası bir toplantısını hatırlamıyorum.
  • 14. Broşürün sorumluluğunu okul yönetimine karşı neden üstlendiniz?
  • Cevap: Broşür için ne tür bir sorumluluk üstlendiğimi bilmiyorum. Broşürü okul çantamda bulduktan sonra polisle tehdit edildim. Çıkış yolu olarak bana bir sunum yapmam teklif edildi. Baskı altında bu işe girdim. Bu muhtemelen okuldaki meseleyi çözdü.
  • 15. Broşürün size ait olduğunu okul yönetimine itiraf ettiniz mi veya kabul ettiniz mi?
  • Cevap: Lütfen 14. soruya bakınız.
  • 16. Yaptırım olarak size dayatılan sunumu yaptınız mı?
  • Cevap: Hatırlayabildiğim kadarıyla muhtemelen evet.
  • 17. Okul yönetiminden neden kınama cezası almadınız? Henüz reşit olmamanıza rağmen neden aileniz dahil edilmedi?
  • Cevap: Bu sorulara o an için ancak okul yönetimi cevap verebilmektedir.
  • 18. Broşür konusunda kardeşinizle yüzleştiniz mi? Bu tür içeriğin neden kesinlikle söz konusu olamayacağını ona açıkça anlattınız mı? Kardeşin anlayış gösterdi mi?
  • Cevap: Kardeşim ve ben şoktaydık. Ailemin evine polis ziyareti fikri beni korkuttu. Daha sonra bile ağabeyim bu iğrenç içerikten utandı ve bundan derin bir pişmanlık duydu.
  • 19. Kardeşiniz neden broşürü o zaman sahiplenmedi de sadece şimdi sahiplendi?
  • Cevap: Kardeşim zaten okul sorunları nedeniyle zor durumdaydı ve dramatik sonuçlarından korkuyordu. Bana karşı mevcut şüpheler nedeniyle kardeşim yazarlığı açıkladı.
  • 20. Öğretmenleriyle sürekli anlaşmazlık yaşayan ve “önemsiz şeyler için okul müdürüne gönderilen” kardeşiniz de öğretmenler tarafından şüpheleniyor muydu?
  • Bu benim bilgimin ötesinde.
  • 21. Kardeşiniz mi yoksa siz mi sık sık broşür hazırladınız? Evet ise hangi konularda?
  • Okuldayken broşür hazırladığımı hatırlamıyorum. Kardeşimin yazdığı başka broşürlerden haberim yok.
  • 22. Okulda disiplin cezası aldığınız başka olaylar oldu mu? Evet ise hangisi?
  • Resim dersinde şu anki tartışmayla ilgisi olmayan bir olay dışında hiçbir şey hatırlamıyorum. (Not: Genel olarak okulun güvenliğinin zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler okul içi bilgilerin kamuya açıklanmadığına güvenebilmelidir.)
  • 23. O dönemde bu olaydan kişisel olarak ne gibi sonuçlar çıkardınız?
  • Bu olay benim için hayatımı değiştiren bir deneyimdi. Önemli entelektüel süreçleri başlattı.
  • 24. Okuldaki davranışlarınızın veya görünüşünüzün Nasyonal Sosyalist fikirlere yakınlığı işaret ettiği suçlamasında kendinizi nasıl konumlandırıyorsunuz, bu yüzden şüpheler üzerinize düştü (basında çıkan haberlere göre, Hitler’in ve konuşmalarının taklidi olduğu iddia ediliyor, “Hitler bıyığı) “)))?
  • 24 ve 25. maddelerin cevabı.
  • 25. Geçmişte başka olası aşırı sağcı faaliyetler var mıydı?
  • Ben de gençken hatalar yaptım, bugün pişmanım. Gençlik davranışlarımla duygularımı incittiğim için pişmanım. Ancak gençlikten kaynaklanan hatalar sonsuza kadar bir kişinin üzerine atılmamalıdır. Her insana aynı zamanda bir gelişme ve olgunlaşma sürecine de izin verilmelidir.
İlan | Daha fazlasını okumak için kaydırın

Aiwanger kendisine yönelik kampanya iddialarını yineledi

Özgür Seçmenler’in patronu Aiwanger, Yahudi karşıtı broşürü kendisinin yazmadığı konusunda ısrar ediyor. Verdiği yanıtlarla birçok noktada hatırlayamadığı ifadeye de sadık kalıyor. “Bu soru kataloğunda ele alınan olaylar yaklaşık 36 yıl öncesine dayanıyor. O zaman 16 yaşındaydım. Bu nedenle bugün pek çok ayrıntıyı artık hatırlamadığımı belirtmek isterim.”

Ayrıca kendisine yönelik bir kampanya yürütüldüğü iddialarını da yineledi. “Bir öğretmenin, okul günlerime ait bir belgeyle ve okulun korunan alanından bilgi aktararak beni siyasi ve kişisel olarak bitirmeye çalışması karşısında dehşete düştüm.” Bir kez daha duyurdu: “Şüphelerin bildirilmesine karşı. çoğunlukla isimsiz beyanlarla ve aklayıcı içeriği atlarsam yasal işlem başlatma hakkımı saklı tutuyorum.

8 Ekim’de Bavyera’da yeni bir eyalet parlamentosu seçilecek. CSU ve Özgür Seçmenler seçim sonrasında da koalisyonlarını sürdürmek istediklerini her zaman dile getirdiler. Söder bunu Pazar günü bir kez daha doğruladı.