Christian Lindner, Federal Meclis’te Olaf Scholz’un göz bandı hakkında şaka yaptı

vıcık

New member
Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP), Salı günü Şansölye Olaf Scholz’un (SPD) göz bandıyla ilgili yaptığı şakayla Federal Meclis’te kahkahalara neden oldu. Scholz koşarken düştü ve şimdi siyah göz bandı takıyor. Şansölyenin yeni görünümüyle ilgili yaptığı şakayla maliye bakanı esas olarak AfD’yi hedef alıyordu.

Salı günü Lindner, 2024 bütçe kanunu taslağı üzerine bir konuşma yaptı ve başlangıçta Scholz’un yeni görünümüne ilişkin incelemelere karşı koyamadı: “Hepinizi gördüğüme sevindim. FDP lideri orada bulunanları selamladı. Tanıdık yüzler, aynı zamanda genel kurul salonunda alışılmadık bir yüz.

“Benim izlenimim, Şansölye’nin görüş alanının geçici olarak sağla sınırlı olduğu yönünde. Muhtemelen CDU/CSU saflarının en ön sıralarında başlıyor.” Hükümet kürsüsündeki Scholz Platz’dan bakıldığında sağda sadece AfD oturuyor. Lindner, “Belki de önümüzdeki birkaç gün içinde demokratik teselliyi bunda bulacaktır” diye şaka yaptı. Milletvekillerinden kahkahalar ve alkışlar geldi. Scholz da eğlenerek sırıttı.

İlan | Daha fazlasını okumak için kaydırın

Olaf Scholz koşu yaparken korumaları eşliğinde

65 yaşındaki adam, hafta sonu koşu yaparken düştü ve bu nedenle Hessen SPD’nin ve onun en iyi adayı Nancy Faeser’in Pazar günkü seçim kampanyasına katılımını iptal etti. Kazanın Şansölye’nin Potsdam’daki ikamet yerindeki ana güzergah üzerinde meydana geldiği söyleniyor. Bild gazetesi, Scholz’un tökezlediğini, kendini zamanında destekleyemediğini ve bu nedenle yüz üstü düştüğünü yazdı. Koşuya çıktığında ona her zaman hızlı bir şekilde yardım edebilen korumalar eşlik ediyor.

Scholz, Federal Meclis üyesi olarak internet sitesinde yazdığına göre haftada iki ila üç kez spora zaman ayırmaya çalışıyor. Ayrıca yoğun programı izin verdiğinde kürek çekmeyi de seviyor. Ayrıca tatilde eşi Britta Ernst ile yürüyüşe çıkıyor ve ara sıra bisiklete biniyor, ancak spora geç başlıyor. “Okuldayken spordan nefret ediyordum, şimdi ise elimden geldiğince sık koşuyorum.”

IAA otomobil fuarını ziyareti sırasında Scholz, Federal Meclis’teki tartışmanın ardından da esprili olduğunu gösterdi. Açılış töreninde Şansölye, “Hafta sonu bana kişisel olarak şunu gösterdi: Koşu ne kadar güzel olsa da, bazı rotalar için arabayı kullanmak daha iyidir” diye şaka yaptı. (dpa’lı)