Lauterbach, aşı hasarı olan kişiler için yardım sözü verdi

vıcık

New member
Ev
Haberler
Corona: Lauterbach aşı hasarı olan kişiler için yardım sözü veriyor

Uzun süre korona aşısının sonuçlarından muzdarip insanlar görmezden gelindi. Şimdi yeni bir program, etkilenenler için bakımı iyileştirmeyi amaçlıyor.

03/12/2023 | 03/12/2023 – 22:19 tarihinde güncellendi

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, düzenlediği basın toplantısında. Imago/Frederic Kern

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, korona enfeksiyonu veya aşı nedeniyle uzun vadeli hasar gören kişilere yardım sözü verdi. SPD’li siyasetçi Pazar akşamı ZDF “heute dergisinde”, Bakan ile Uzun Kovid ve Vac Sonrası (aşı hasarı) sonuçlarının inceleneceği ve etkilenenlerin bakımının iyileştirileceği bir program oluşturacağını söyledi. .

Lauterbach, “Bu, bir an önce başlatmak istediğim bir program. Bu para için bir nevi bütçe müzakereleri içindeyim.” Bu aynı zamanda bu alandaki uzmanların iyi bir terapi olasılığını artıracak şekilde ağ kurmasıyla da ilgili.

Lauterbach: Aşı hasarı daha hızlı tanınmalı

Lauterbach, bir korona aşısının uzun vadeli sonuçlarının daha çabuk fark edilmesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, ciddi aşı hasarının çok nadir olduğunu vurguladı – sorumlu Paul Ehrlich Enstitüsü’nün (PEI) ve Avrupa onay kuruluşunun verilerine göre, 10.000 aşıdan birden azı bu tür hasarlara yol açıyor. Klinik tablo giderek netleştiğinden, gelecekte etkilenenleri daha hızlı bir şekilde belirlemek ve onlara yardım etmek mümkün olmalıdır.

Lauterbach, AB’nin aşı üreticileriyle yaptığı sözleşmeler temelinde aşının zarar görmesinden devletin sorumlu olduğunu vurguladı. Yine de şirketlerin katılması “değerlidir”. “Çünkü karlar fahişti. Ve bu aslında iyi bir jestten daha fazlası olurdu, ama insan bunu bekleyebilirdi.”

bilgi kutusu resmi