Milli Mefküre ne demek ?

Adile

Global Mod
Global Mod
Milli Mefkure, Turkiyede ozellikle egitim alannda kullanlan bir terimdir. Milli Mefkure, Turkiyede yururlukte olan egitim programlarnn temelinde yatan ilkeleri ifade etmektedir. Milli Mefkure, Turkiyede yasayan her bireyin, milli degerleri ogrenmesi ve yasamasn amaclayan bir dusuncedir.

Turkiyede Milli Mefkure Nedir?

Milli Mefkure, Turkiye Cumhuriyetinin kurulusundan itibaren egitim alannda temel ilke olarak kullanlan bir kavramdr. Turkiye Cumhuriyetinin kurulusuyla birlikte, Ataturkun ilkeleri ve inklaplar cercevesinde degisen egitim anlaysna gore degisen Milli Mefkure, Turkiyede yasayan her bireyin kulturunu, degerlerini, ahlakn ve milli kimligini korumasna yardmc olan bir dusuncedir.

Milli Mefkurenin Amac

Milli Mefkurenin amac, Turkiyede yasayan her bireyin milli degerleri, kulturunu ve ahlakn ogrenmesi ve yasamasn saglamaktr. Milli Mefkure, ogrencilerin Turk kimligini, tarihini, kulturunu ve degerlerini ogrenmesi, yasamas ve korumasn saglamak icin ozellikle egitim alannda kullanlan bir terimdir.

Milli Mefkurenin Onemi

Milli Mefkure, Turkiyedeki ogrencilerin milli degerleri, kulturunu ve ahlakn ogrenmesinde ve yasamasnda onemli bir rol oynamaktadr. Milli Mefkure, ogrencilerin milli kimliklerini, tarihlerini ve degerlerini ogrenerek, korumalarna yardmc olmaktadr. Ayrca, Milli Mefkure, ogrencilerin dusuncelerini ve inanclarn gelistirmelerine de yardmc olmaktadr.

Milli Mefkure, Turkiyede egitim alannda onemli bir kavramdr. Milli Mefkure, ogrencilerin milli degerlerini, kulturunu ve ahlakn ogrenmesinde ve korumasnda cok onemli bir rol oynamaktadr. Milli Mefkure, Turkiyede yasayan her bireyin milli kimligini, tarihini, kulturunu ve degerlerini ogrenmesini ve yasamasn amaclamaktadr.