Öğrenciler 15 Mart’tan itibaren 200 avro için başvurabilirler

vıcık

New member
Ev
Haberler
Enerji sabit oranı: Öğrenciler 15 Mart’tan itibaren 200 avroya başvurabilirler

Öğrenciler ve teknik öğrenciler için 200 avroluk özel bir ödeme Eylül ayında kabul edildi. Para için nasıl başvurulur.

02/14/2023 | 02/14/2023 – 18:22 tarihinde güncellendi

Mart ayının ortasından itibaren, öğrenciler nihayet enerji sabit oranı için başvurabileceklerdir.Gero Breloer/dpa

Magdeburg/Berlin–15 Mart’tan itibaren öğrenciler ve teknik öğrenciler, uzun süredir beklenen 200 avroluk enerji fiyatı sabit oranı için başvurabilecekler. Saksonya-Anhalt Eyalet Şansölyeliği, tüm federal eyaletlerin bunun için tek tip start konusunda anlaştığını söyledi. Federal devlet, ülke çapında başvuru yapma hakkı olan yaklaşık 3,5 milyon kişinin kullanacağı dijital platformu geliştirdi.

Bazı federal eyaletler, süreci önceden gerçek operasyonda test etmek istiyor. Paranın gerçekte etkilenenlerin hesabına ne zaman geçeceği hala belli değil. Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger daha önce federal eyaletlerin artık enerji fiyatı sabit oranını uygulamaktan sorumlu olduğunu belirtmişti. FDP’li siyasetçi, “Ödevimizi yaptık ve federal eyaletlerin artık ödevlerini hızlı bir şekilde yapma sorumluluğunu üstleneceğini umuyorum” dedi.

Öğrenciler için enerji sabit oranı: Bakanlık bilgilendirme kampanyası başlattı

Öğrenciler için enerji sabit oranı: Bakanlık bilgilendirme kampanyası başlattı

Federal Eğitim Bakanlığı’na göre, platform şubat ayı başlarında başlatılabilir. Nihayetinde, federal eyaletler, 16 federal eyaletin tamamı gitmeye hazır olana kadar bekleyip beklemeyeceğine veya başvuruların bireysel olarak sunulmasına izin verip vermeyeceğine karar vermek zorunda kalacaktı.

Bavyera’dan eleştiri: federal hükümetin “muazzam özel derse” ihtiyacı vardı

Alman Basın Ajansı Bilim Bakanı Markus Blume (CSU), rüzgarın Bavyera’dan geldiğini – eyaletlerin federal hükümetin önlerine çıkardığı her türlü engeli kaldıracağını söyledi. “Zaten bir ödeme platformunun olması, Saksonya-Anhalt eyaleti ve eyaletlerin işbirliği sayesinde oldu. Federal hükümetin son aylarda burada ihtiyaç duyduğu eğitim muazzamdı.

Öğrencilerin ve teknik öğrencilerin, başvuruda kimlik tespiti için bir BundID hesabına ihtiyaçları vardır. Prosedürün başlamasıyla birlikte, eğitim tesislerinden www.einmalzahlen200.de uygulama platformuna erişim verilerini otomatik olarak almalıdırlar. Orada hesap bilgilerini yatırırlar. Platform ayrıca gelecekte vatandaşlara yapılacak diğer federal ödemeler için de kullanılabilmelidir.

Trafik ışığı koalisyonu, Eylül ayında öğrenciler ve teknik öğrenciler için 200 avroluk özel ödeme konusunda anlaşmıştı. Nihayet Aralık ortasında bir yasa çıkarıldı.

bilgi kutusu resmi