Stefan Mross’a “Schlager-Fuzzi” diye hakaret edildi: Otelde arbede

vıcık

New member
Ev
Haberler
Stefan Mross’a “Schlager-Fuzzi” diye hakaret edildi: Otelde arbede

Leipzig’de bir otelde bir gencin halk müziği yıldızı Stefan Mross’a hakaret ettiği söyleniyor. Şarkıcının tasması patladı ve durum kızıştı.

Pop şarkıcısı Stefan Mross bir performanstaResim ajansı Monn/imago

Bild gazetesinde yer alan bir habere göre, Leipzig bölge mahkemesi pop şarkıcısı ve moderatör Stefan Mross hakkında ceza kararı verdi. 47 yaşındaki, 2022 baharında bir otelde bir adama vurmakla suçlanıyor.

Bild-Zeitung, savcının şu sözlerini aktarıyor: “Zorlamaya teşebbüsle birlikte fiziksel zarar verme iddiasıyla ilgili soruşturmalar yürütüldü. Bu incelemeler sonucunda yeterli şüphe oluştu.” Rapora göre Mross itiraz etmedi, ceza kesinleşti. Mross’un ne kadar para ödediği belli değil. Günlük oranlar 90’dan azdı. Bununla birlikte, Mross artık bir sabıka kaydı olarak kabul ediliyor.

Stefan Mross: “Çıldırmamı amaçladığı açık”

Mross, Bild gazetesine, iddia edilen saldırının işlendiği gün Leipzig’deki bir otelin restoranında oturduğunu söyledi. Orada genç bir adam tarafından defalarca “Schlager fuzzi” ve “oynatma sanatçısı” olarak hakarete uğradı. Adam, şarkıcıyı otel odasına kadar takip edip hakaretleri tekrarladığında, Mross takipçiyi yakasından yakaladı.

Bild gazetesi Mross’un “Hemen polisi aradı. Memurlar beş dakika içinde oradaydı. Ona vurduğumu iddia etti ve göğsünde baskı hissetti.” Devam etti: “Beni açıkça korkutmaya çalışıyordu. Bütün gece uyumadım ama sonra dayanamadım.”

Mross, “böyle bir aptal” yüzünden mahkemeye gitmemeye karar verdi. Ceza emrini kabul etti.

bilgi kutusu resmi